,

.

Nízke Tatry s Hanwagom

26.09.2018 19:46

Národný park Nízke Tatry (NAPANT) je najrozľahlejší národný park na Slovensku. Na jeho hlavnom hrebeni sa nachádzajú tri vrcholy s výškou nad 2000 m - Ďumbier, Chopok, Dereše. A práve tu sme sa rozhodli testovať nový model topánok nemeckej značky Hanwag - Tatra Light GTX - veľmi komfortná trekingová obuv, vyrobená zo semišovej kože, s odľahčenou...

Je za nami 13. Trekland trip, ktorý napriek všetkým predpovediam počasia dopadol na výbornú. Bolo to poprvýkrát, kedy sme išli mimo Slovenska, konkrétne do rakúskeho Hohe Wandu.

Kľak, so svojou výškou 1 352 m.n.m., je výrazným vrcholom na hrebeni Lúčanskej Malej Fatry. Je z neho kruhový výhľad na všetky okolité pohoria. A práve sem tentokrát smerovali naše kroky. Vyrazili sme z Rajeckej Lesnej, cestou sme sa zastavili pri gejzíri a po 6 hodinách sme za pekného počasia dosiahli vrchol tohto majestátneho kopca. Otestovali...

Teplé jarné počasie ťahá mnohých z nás vonku, do prírody. Tentokrát sa Trekland rozhodol, že vás vezme do krásneho pohoria Považský Inovec. Súčasťou tohto tripu bolo aj testovanie batohov Abisko Hike 35. Začali sme pod Trenčianskym hradom, kde sme sa zišli v peknom počte a vydali sa na Rozhľadňu Dúbravka pri Soblahove. Po krátkej pauze a...

Prvý krát sme sa rozhodli zorganizovať zimný Trekland Trip pre skialpinistov spojený s testovaním noviniek od Dynafitu. A nebol to veru len obyčajný skialp. Bol metodický, náučný, plný praktických ukážok, skrátka trip, ktorý sme si všetci užili a zároveň sa naučili veľa užitočných vecí.

Po úspešnom nočnom tripe z minulého roku, sme sa rozhodli ho zopakovať. Tentokrát sme vybrali nie menej tajuplné miesto - Lietavský hrad. Celé to začalo cestou vlakom "Rajecká Anča", zo Žiliny do Rajeckých Teplíc.

Naším najnovším prírastkom na predajniach je švédska značka batohov Thule. Kto sa nevedel rozhodnúť pre správny batoh, mal jedinečnú príležitosť si väčšinu modelov vyskúšať.

Bol pekný, jarný deň a my sme sa tentokrát vybrali na Martinské hole - nenáročnú trasu na rozhýbanie sa po zime. Začali sme z Kuneradu, minuli sme (žiaľ) vyhorený Kuneradský zámok, cestou si vyskúšali filtrovanie vody cez expedičný filter MSR, s čím ste si užili kopec zábavy a došli na otvorené Martinské hole s krásnymi výhľadmi na všetky strany.

Dlhé zimné večery sú ideálne na premýšľanie o nasledujúcich akciách. Ale načo čakať do jari, keď sa dá zabaviť aj v zime? A tak vznikla myšlienka na nočný trip - Trekland Night.


.

.