.

..

PURE NATURE DAY 2022

20. - 21. - 22. máj 2022

Ahojte
Aj tento rok chceme pomôcť prírode tým, že sa spoločne budeme snažiť zbaviť ju odpadkov, ktoré sa v nej nachádzajú vinou ľudí. Už štvrtý rok organizujeme zbieranie odpadkov na Slovensku. Pred dvoma rokmi sme rozbehli tento projekt vo väčšom, kde sa spojilo približne 400 ľudí z celého Slovenska a podarilo sa nám vyzbierať už viac než 6 TON ODPADKOV na vzdialenosti takmer 500 km. Malo to obrovský zmysel! Preto sa chceme aj tento rok s Vami spojiť! Ak máte rovnaký pocit ako my a chcete prírode a nášmu okoliu naozaj pomôcť, pridajte sa. Spoločne vyzberáme viac!

Tento rok bude PURE NATURE DAY prebiehať 20. - 21. -22. mája 2022 (môžete si vybrať kedy chcete)

Môžete sa prihlásiť ako jednotlivec, rodina, kamaráti, spolužiaci, školy, firmy atď. z ktorejkoľvek časti našej krajiny. Na tomto webe www.treklandtrip.sk bude zobrazená mapa Slovenska a každé prihlásenie zaznačíme červeným pointom, kde sa budú odpadky zbierať. Do prihlasovacieho formulára stačí napísať buď vaše meno, prezývku alebo názov, aký ste si na tento deň vymysleli, koľko vás asi bude a miesto, kde budete odpadky zbierať (mesto alebo oblasť).

Vyznačíme Vás na mape a pod mapou bude zoznam:

"napr. POPRAD - Katka a Milan - 2 osoby

MALÁ FATRA - Green Crew - 8 osôb

ZVOLEN - Stredná odborná škola - 30 osôb"

Veríme, že týmto spôsobom sa nám podarí čo najviac "zabodkovať" mapu Slovenska a pozbierať čo najviac odpadkov. Nezáleží na tom, či ich budete zbierať za plotom svojho domu, v parku, na hrebeni Karpát alebo nad 1500 m.n.m vo Vysokých Tatrách. Príroda je všade okolo nás.


V priebehu ďalších dní do 25. mája nám pošlite na mail info@treklandtrip.sk informáciu, koľko ste približne nazbierali kg odpadkov, koľko ste prešli km a koľkí ste boli. Takto dáme dokopy spoločné číslo, ktoré bude naozaj stáť za to, a každý jeden z nás priloží ruku k tomuto veľkému dielu.

V tento deň sa môžete označovať na soc. sieťach IG, FB s hashtagom #purenatureday a označením @trekland.sk Vaše fotky alebo videá budeme zdieľať na našich kanáloch. Z označených fotiek a videí neskôr niekoho vyberieme a dostane od nás pekný darček. Každý účastník dostane jedinečný virtuálny certifikát s výsledkom tohto ročníka.


Sledujte ako čistíme/te Slovensko cez hashtag:

#purenatureday

Keď sa prihlásiš cez prihlasovací formulár tvoj point bude vyznačený na mape a zapíšeš sa takto do nášho spoločného zoznamu tých, ktorí v tento deň pomôžu prírode.

Facebook udalosť nájdete tu.

MAPA SLOVENSKA S VYZNAČENÝMI MIESTAMI

KRIVÁŇ (DETVA) - Lesia a Katarína - 2 osoby

ROSINA, VIŠŇOVÉ, RAJČANKA, VLČINCE, MARTIN - WALL-E-team - 10 osôb

VÁH, VRÚTKY STREČNO - OZ Turistický Štvorček - 10 osôb

POPRAD - Stredná zdravotnícka škola - 60 osôb

BRATISLAVA - Sammer - 2 osoby

BYTČA, KAPLNKA - Jojo a Lucka - 2 osoby

BRATISLAVA - Obchodná akadémia Nevädzova 3 BA - 87 osôb

PRUSKÉ - Stredná odborná škola Pruské - 40 osôb

ŽILINA, BRATISLAVA - Trekland - 10 osôb

BANSKÁ ŠTIAVNICA - ČERVENÁ STUDŇA - Stredná odborná škola lesnícka - 50 osôb

BRATISLAVA - Matúš - 2 osoby

DEVÍNSKA NOVÁ VES - Duálka - 60 osôb

SKALITÉ - Vierka - 4 osoby

KROMPACHY - SSŠ EDURAM - 70 osôb

JÁNOVCE, GALANTA - Sisa s rodinou - 3 osoby

BANSKÁ BYSTRICA - Emi Kysel - 3 osoby

MANÍNSKA TIESŇAVA - Igor - 7 osôb

KOŠICE - Fruitpowa - 1 osoba

BRATISLAVA - Daniel - 2 osoby

BRATISLAVA - BostonBruins - 1 osoba

BANSKÁ ŠTIAVNICA - Gymnázium Andreja Kmeťa - 42 osôb

HORELICA - Domi - 2 osoby

BANSKÁ BYSTRICA - Adel a Elka - 2 osoby

OŠČADNICA - Lenka - 2 osoby

SEČOVCE - Lukáš a priatelia - čistíme Sečovce - 8 sôb

ČABRAĎ - H.H - 2 osoby

STUDIANKA-ZÁHORIE - Salayovci - 3 osoby

VODNÉ DIELO ŽILINA - Janka - 1 osoba

Nižšie nájdeš všetko z roku 2021

PURE NATURE DAY 2021

22. - 23. máj 2021

Aj tento rok sme pomohli prírode tým, že sme sa spoločne snažili zbaviť ju odpadkov, ktoré sa v nej nachádzajú vinou ľudí. Na základe tohoto projektu sme vytvorili veľa skupín Vás (ľudí) z celého Slovenska a tak sme mohli počas jedného víkendu urobiť veľký kus práce. Malo to naozaj zmysel...čísla hovoria sami za seba :)

Chceme Vám všetkým veľmi poďakovať a veríme, že pri najbližšom PURE NATURE DAY sa znova pridáte a bude nás opäť o niečo viac. Naša príroda si to zaslúži.

Oblasti, kde sa na Slovensku zbierali odpadky v prírode:

Žilina, Bytča, Bratislava, Malá Fatra, Tatranská Lomnica, Trenčín, Tatranská Kotlina, Nemčiňany, Trstená, Hurbanovo, Topoľčany, Svätý Jur, Šaľa, Nové Zámky, Hamuliakovo, Ľuborečka, Hriňová, Mlynčeky, Prešov, Malinô Brdo, Šamorín, Nové Zámky, Dolné Vestenice, Veľké kapušany, Marianka, Považská Bystrica, Kysuce, Podkerepušky, Malacky, Kláštor pod Znievom, Kotešová, Krasňany, Oščadnica, Hrad Pajštún, Ilava, Pezinok, Donovaly, Martin, Liptovská Mara, Michalovce, Stupava, Tisovec, Poprad, Straník.

Oficiálne video Pure Nature Day 2021

Výber z fotiek, ktoré ste nám poslali

Nižšie nájdeš všetko z roku 2020

PURE NATURE DAY 2020

23. máj 2020

Aj tento rok sme pomohli prírode tým, že sme sa spoločne snažili zbaviť ju odpadkov, ktoré sa v nej nachádzajú vinou ľudí. Na základe tohoto projektu sme vytvorili veľa skupín Vás (ľudí) z celého Slovenska a tak sme mohli počas jedného víkendu urobiť veľký kus práce. Malo to naozaj zmysel...čísla hovoria sami za seba :)

Chceme Vám všetkým veľmi poďakovať a veríme, že pri najbližšom PURE NATURE DAY  sa znova pridáte a bude nás opäť o niečo viac. Naša príroda si to zaslúži.

Oblasti, kde sa na Slovensku zbierali odpadky v prírode:

Žilina, Bratislava, Malá Fatra, Vranov nad Topľou, Dolná Maríková, Vysoké Tatry, Karpaty, Trnava, Dechtice, Nová Baňa, Poprad, Heľpa, Porúbka, Martin, Myjava, Tatranská Lomnica, Liptovský mikuláš, Sitno, Súľovské skaly, Malé Karpaty, Štiavnické vrchy, Váh, Hrad Hrušov, Viničné, Vlčkovce, Nitra, Spišská stará Ves, Hlohovec, Pečovská Nová Ves, Dražkovce, Polom, Veterná Poruba, Spišský Hrhov, Nemcovce, Ražňany.

Oficiálne video Pure Nature Day 2020

Výber z fotiek, ktoré ste nám poslali