..

Láka ťa lezenie či ferraty? Chceš sa posunúť o nejakú-tú úroveň vyššie? S našimi profi inštruktormi a nadupanými kurzami ti v tom radi pomôžeme! Stačí si len vybrať :)

Typy kurzov

#1

Oboznamovací kurz skalného lezenia

Zážitkové lezenie

#3

Rozšírený kurz skalného lezenia


#2

Základný kurz skalného lezenia

Trvanie 6 dní

#4

Ferratový kurz

Kurz pre začínajúcich ferratistov 


#1 Oboznamovací kurz skalného lezenia 

Zážitkové lezenie

Cena : závisí od množstva záujemcov po individuálnej dohode

Kurz je určený pre záujemcov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s lezením a nevedia či by ich táto činnosť bavila. 

Našou úlohou je :

  • ukázať im horolezecký materiál a používanie
  • základné uzly, bezpečnosť, istenie a lezenie na TOP Rope

Kurz môžu využiť menšie skupiny záujemcov alebo firmy ako teambuilding. 

Kurz je určený pre záujemcov, ktorí majú záujem získať poznatky so skalným lezením, naučiť sa techniku pohybu v teréne, získať metodicky správne návyky používania lezeckého materiálupri lezení v jedno a viac dĺžkových cestách v skalných neveľkorských skalných oblastiach. Kurzu sa môžu zúčastniť nie len začínajúci lezci, ale aj pokročilý, ktorí majú záujem zdokonaliťsvoje poznatky. 

Obsahom kurzu je aj: 

  • meteorológia
  • orientácia v teréne a skalných cestách
  • zdravoveda a improvizovaná záchrana

Naši inštruktori sa držia metodiky, ktorú odporúča Metodicko bezpečnostná komisia Jamesu.     

#2 Základný kurz skalného lezenia

Doba trvania : 6 dní

Cena : 220,- €/ osoba (minimálny počet účastníkov je 6)

pri menšom alebo väčšom počte sa robí individuálna cenová ponuka

V cene je zahrnuté :

  • poistenie pre zásah HZS
  • Každý kurzista po zaplatení obdrží informácie o materiále, ktorý bude potrebovať a podrobnú osnovu výuky
  • poukaz v hodnote 15% na zľavu na nákup nového horolezeckého vybavenia v Treklande, ktorý určite poteší ;)

 V cene nie je zahrnuté : 

  • ubytovanie v kempe

#3 Rozšírený kurz skalného lezenia

Doba trvania : 

Cena : dohodou (bude záležať od vybranej oblasti a počtu účastníkov)

Tento kurz nadväzuje na predchádzajúci základný kurz skalného lezenia a viac dĺžkových ciest, kde si chcú kurzisti utvrdiť svoje vedomosti a pre svoju bezpečnosť liezť a ťahať cesty pod dozorom. Ku každému účastníkovi budeme pristupovať individuálne s korekciou chýb a usmernením. 

   

Kurz pre začínajúcich ferratistov. Z našich skúseností na ferratach vieme, že kúpiť si ferratový tlmič, sedák a prilbu vie každý. Je to najdostupnejšie vybavenie, ktoré nájdete v každom dobrom outdoorovom obchode alebo požičovni. Ale bezpečne ho používať už vie málo kto...na kurze sa naučíme používať nie len toto základné vybavenie, ale aj doplnkové, ktoré Vám zabezpečí väčší komfort a hlavne Vašu bezpečnosť. Naučíte sa metodické postupy a prípadnú pomoc po páde.Kurzy sú individuálne s možnosťou výberu oblastí na Slovensku, Rakúsku, Taliansku a pod.    

   

#4 Ferratový kurz

Doba trvania : 

Cena : dohodou

Prihlasovacie formuláre na kurzy budú spustené čoskoro. Alebo nás kontaktujte.

Naši INŠTRUKTORI

Michal Šranc 

Inštruktor skalného lezenia (RCI) ašpirant na inštruktora horolezectva III stupňa (MCI)

Horolezectvu sa venujem viac ako 20 rokov, rovnako tak pracujem s horolezeckým materiálom pre firmu Vertone, ktorá distribuuje značku Petzl na Slovensku a v Čechách. Mám množstvo poznatkov ohľadom revízii materiálu a práce vo výškach a nad voľnou hĺbkou. Okrem slovenských a českých skalných oblastí a Tatier som liezol v Alpách, Slovinsku, Chorvátsku, Španielsku a zúčastnil som sa na expedíciách v Kyrgyzstane, kde mám aj niekoľko prvovýstupov. Venujem sa aj behaniu ultramaratónov a horských behov, turistike, workoutu, skialpinizmu, bežkovaniu a mám rád všetky aktivity spojené s prírodou. 

Lukáš Solej 

inštruktor skalného lezenia (RCI)

Liezť som začal pred 15 rokmi v Írsku, kde som sa učil liezť v podstate sám. Bola to aj pre mňa "tvrdá škola", lebo lezenie v Írsku je pomerne ťažké. Nie sú tam športové cesty ako sme zvyknutí na Slovensku, ale funguje tam len tradičné lezenie po vlastnom istení. Časom ma začali lákať vysoké hory, ktoré ale v Írsku nie sú, a preto ma to začalo ťahať naspäť domov do Tatier, kde som spoznal Miša Šranca a od tej doby lezieme primárne spolu. Urobil som si kurz na inštruktora na umelých stenách a neskôr na inštruktora skalného lezenia. Odliezol som desiatky ciest v Tatrách v zime aj v lete. S narastajúcimi skúsenosťami moje cesty viedli do Álp a tiež som bol na expedícii v Kyrgyzstane. Moje ďalšie hobby sú turistika, skialpinizmus a dlhé treky s bivakovaním v horách.    

Michal Salay

Instruktor skialpinizmu SMI1 ašpirant na inštruktora skialpinizmu SMI2 

Po horách som chodil už ako malý chlapec. Od 15-tich rokov som začal liezť najprv na skalkách v okolí Bratislavy. Stále ma však lákalo lezenie aj vo vyšších horách ako Vysoké Tatry a neskôr Alpy. Tým, že som liezol v lete aj v zime a ako junior aj lyžoval, učaroval mi skialpinizmus a kombinácia lezenia a lyžovania. Skialpu sa venujem už viac ako 25 rokov. Mám za sebou množstvo viac dňových 250km prechodov na lyžiach. Zlyžovaných množstvo vrcholov v Tatrách , Alpách - Mt. Blanc a výstupy na 6000 a 7000m vrcholy na lyžiach. Keď sa dá, lyže beriem všade. Som rád že prostredníctvom svojho koníčka môže ľudom odovzdať svoje skúsenosti ako inštruktor skialpinizmu.


V prípade potreby sme schopní zabezpečiť väčšie množstvo certifikovaných inštruktorov RCI aj MCI s ktorými spolupracujeme.