.

Rafting a Canyoning v Slovinsku

22. - 25. jún 2023

Pozývame Vás na 45. Trekland Trip, ktorý bude znova mimo územia Slovenska. Pôjdeme do Slovinska na rieku Soča, kde spoločne zažijeme pravý vodný adrenalín pri raftingu a kaňoningu. Len máloktoré rieky v Európe majú takú krásnu tyrkysovú farbu ako slovinská Soča. Podobnú farbu riek nájdete aj na Filipínach. Táto oblasť je bohatá na vodácke aktivity, preto ich musíme využiť na maximum. Miesto kde to bude všetko začínať (Kemp Vodenca) sa nachádza 485 km od Bratislavy, cestou cez Klagenfurt, Tarvisio a Passo del Predil. Rafting a kaňoning sa dá robiť na rôznych úrovniach a je vhodný pre všetkých. Pri všetkých aktivitách nás sprevádza skúsený inštruktor. Vaše skúsenosti s týmito športami nie sú podmienkou ale kto ich má, sú samozrejme výhodou. 

Tešiť sa môžete na krásnu prírodu, množstvo vyplaveného adreanlínu (na člnoch, pri zlaňovaní kaňonov, na niekoľko metrové skoky do krištálovej vody...) Podotýkame však, že táto akcia nie je pre každého, najmä nie pri strachu z výšok a z vody. Pri tomto tripe si naozaj treba zvážiť svoje limity. 

V CENE JE ZAHRNUTÉ:

- zapožičanie kompletnej výstroje na rafty a kaňoning

- inštruktáž a bezpečnosť pod vedením skúseného inštruktora

- poplatok za ubytovanie v kempe zo štvrtka do nedele (vo vlastnom spacáku, stane...) Vybrali sme pre vás jeden z najlepšie položených kempov v okolí ( kemp Vodenca)

- prezentácia - škola raftingu a kaňoningu

- ako vždy niečo špeciálne od Treklandu

- program počas celej akcie

PROGRAM:

Deň 1 - príchod do kempu Vodenca ( jeden z najlepšie položených kempov v okolí, kde do lesa, k vode, k tienu nie je ďaleko a aj hlučnejšia zábava si nájde svoj priestor https://www.camp-vodenca.com/index.php/en/home-page/

Deň 2 - Škola raftingu, v rámci učenia sa splavíme cca 20 km krásnej rieky od ľahších úsekov až po najťažšie komerčné pasáže. Lode sú raftové člny pre tri osoby typu kanoe kde inštruktor ukazuje cestu, upozorňuje na možné komplikácie a rieši prípadnú záchranu. Úlohou posádok je udržovať smer plavidla a vychutnávať si toto jedinečné vodné dobrodružstvo.

Deň 3 - Deň kaňoningu - Náš najobľúbenejší kaňon je Fratarica https://www.youtube.com/watch?v=WbIHhHyZnaM ,kde ku skokom a šmýkaniu pridávame aj zlanovanie. Najdlhšie zlanenie je 45 m a ide o jedinečnú kombináciu krásneho prostredia, slnka, vody a dobrodružstva.

Deň 4 - Deň kaňonigu 2 - Pre zúročenie skúseností z prechádzajúceho dňa sme naplánovali ťažší kaňon s rovnako zaujímavým prostredím aj dobrodružstvom ako na Fratarici. Kaňon sa volá Koziak. Je jedinečný svojou vodnatosťou, hlbokým zapustením do terénu a krásnymi skokmi.

SLEDUJ VO VIDEU AKO TO VYZERALO S NAMI NA SOČI V ROKU 2021


ČO ZOBRAŤ SO SEBOU:

Všetko vybavenie na aktivity je zabezpečené, vašou úlohou je zbaliť si veci, pre osobný komfort počas aktivity aj voľna. Výnimkou sú staré šnurovacie tenisky, rozťahané alebo trochu väčšie, ktoré budeme mať na neoprénových ponožkách pri aktivitách na vode. Na horách býva počasie rôznorodé s výraznými výkyvmi teploty a premenlivosťou zrážok. Osobne odporúčame zobrať si aj teplé (páperka, čiapka ) a nepremokavé (aspoň pršiplášť) oblečenie. Celkovo sa teploty pohybujú od cca 12 v noci po 34 °C cez deň samozrejme v závislosti od počasia. Na aktivity je vhodné obliecť si pod neoprén aj funkčné prádlo ( najlepšie Merino alebo obdobu s vlnou .... ) a rovnako aj ponožky (hlavne pre hygienu). Nezabudnite na priliehavé plavky alebo trenky (nie bermudy), ktoré sa vám pohodlne zmestia do neoprénu. V daždivých večeroch je bonusom dáždnik. Sú tu aj krásne trasy na behanie tak ak máte beh radi viete čo k tomu treba len si to treba tiež zobrať. Ostatné veci a vybavenie: spacák, karimatka, stan, čelovka - svetlo, náhradné oblečenie, spomínané staré tenisky väčšie aby ste obuli topánku aj s neoprenovými ponožkami do kaňonu, dáka fľaštička na zohriatie do kempu :) Predpokladáme, že o ostatnom osobnom vybavení písať nemusíme V kempe je k dispozícií sprcha, WC a kuchynka (dobré a aj pohodlnejšie je vziať si vlastný varič a ešus). Stravovanie je z vlastných zásob alebo v reštaurácii. Možnosť objednať si stravu v kempe odpadá. Raňajky by sme hlavne pre úsporu času riešili z vlastných zásob. V dedine (cca 2 km od kempu) sú kvalitné potraviny. Počas aktivít, teda cez deň nám odpadá obed, tak buďte pripravení na tento stav. Buď si ráno pripravíte dáke jedlo na obed alebo deň prežijete na sladkostiach a dobehnete to večer:)

AKO SA ZÚČASTNIŤ:

- vyplnením prihlasovacieho formuláru na treklandtrip.sk

- následne bude vystavená faktúra s účastníckym poplatkom 299,-€

- vaše miesto je zarezervované až po uhradení faktúry

- účasť je na vlastnú zodpovednosť

- doprava je individuálna, väčšinou sa dá dohodnúť s ostatnými v diskusii udalosti na Facebooku- štvrtok ráno vyrážame z Bratislavy (presný čas dostanú účastníci)

- ďalšie info budeme postupne pridávať prihláseným

- je potrebné mať poistenie na tieto športové aktivity v zahraničí, doporučujeme Alpenverein. Je možné si ho zriadiť priamo v Treklande na počkanie alebo cez náš web www.trekland.sk 

TEŠÍME SA NA VÁS 


Cyklo Trip okolo Tatier

10. - 11. jún 2023

Pozývame Vás na 44. Trekland Trip, na ktorom si opäť vychutnáme pohľady na hory zo sedla bicykla. Máme vybratú jednu z najkrajších trás a to priamo trasu okolo Vysokých Tatier. Trasa vedie z Liptova od Západných Tatier cez Poľsko, do Zakopaného. Ďalej cez Belianske Tatry, Vysoké Tatry a späť na Liptov. Cyklotrasa vedie zvlneným až kopcovitým terénom s väčšinou kvalitným asfaltom. Celý trip si rozdelíme na dva dni, aby ste toho nemali veľa (cca 90km/110km). Prvú etapu zakončíme v Zakopanom, kde prespíme v peknom typickom ubytovaní pre tento kraj. Na druhý deň zo Zakopaného pokračujeme späť na Slovensko, do cieľa na Liptove. Trip je určený pre stredne zdatných cyklistov. Celá trasa 200 km s prevýšením 2500m vedie:

Liptovský Ján - Liptovské Matiašovce - Huty - Zuberec - Oravice - Suchá Hora - Witow - Zakopané - Lysá Poľana - Tatranská Lomnica - Podbanské - Liptovský Hrádok - Liptovský Ján

Cyklo Trip je vhodný pre cestné alebo gravel bicykle. Tempo bude pohodové, tak aby sme si to všetci spoločne užili. Na štarte si budete môcť svoje veci naložiť do sprievodného vozidla, ktoré nás bude pribežne čakať. Štartujeme o 9:30 z Liptovského Jána (koniec doliny, parkovisko hotela Alexandra). Svoje oblečenie a výbavu prispôsobte tomuto typu Tripu. Povinná je prilba a sada na opravu defektu. Veci na prezlečenie nám berie sprievodné vozidlo. V ubytovaní v Zakopanom máme aj raňajky.Súčasťou bude testovanie nových okuliarov JULBO pre každého a predstavenie nových cyklo prilieb JULBO, ktoré jazdia aj vo francúzskom profi tíme Groupama - FDJ 

AKO SA ZÚČASTNIŤ:

- vyplnením prihlasovacieho formuláru na treklandtrip.sk
- následne bude vystavená faktúra s účastníckym poplatkom 89,-€
- vaše miesto je zarezervované až po uhradení faktúry
- počet účastníkov je limitovaný
- účasť je na vlastnú zodpovednosť
- doprava je individuálna, väčšinou sa dá dohodnúť s ostatnými v diskusii udalosti na Facebooku

TEŠÍME SA NA VÁS