,

.

Tento krát sme sa rozhodli s vami otestovať prvý krát snežnice. Vybrali sme špičkovú americkú značku MSR, ktorú môžete nájsť v naších predajniach. Ako miesto konania sme si vybrali krásne horské prostredie Rajeckej Lesnej, kde vás divočina a sneh, keď ho potrebujete nikdy nesklame :)

Bol piatok večer a my sme sa spoločne vybrali do jedného z bratislavských kín si pozrieť film Trhlina. Táto horúca filmová novinka nás vtiahla do diania a hneď na to, plní emócii , sme sa vybrali priamo na nočný výstup Veľkého Tribeča. V lese bolo cítiť zvláštnu energiu, nad hlavami nám svietil obrovský mesiac a rôzne zvuky...

Posledný deň v roku nemohol mať lepšie a krajšie zakončenie. Spoločný silvestrovský Trip na Veľký Rozsutec s partiou skvelých ľudí stál naozaj zato!

Nízke Tatry s Hanwagom

26.09.2018 19:46

Národný park Nízke Tatry (NAPANT) je najrozľahlejší národný park na Slovensku. Na jeho hlavnom hrebeni sa nachádzajú tri vrcholy s výškou nad 2000 m - Ďumbier, Chopok, Dereše. A práve tu sme sa rozhodli testovať nový model topánok nemeckej značky Hanwag - Tatra Light GTX - veľmi komfortná trekingová obuv, vyrobená zo semišovej kože, s odľahčenou...

Je za nami 13. Trekland trip, ktorý napriek všetkým predpovediam počasia dopadol na výbornú. Bolo to poprvýkrát, kedy sme išli mimo Slovenska, konkrétne do rakúskeho Hohe Wandu.

Kľak, so svojou výškou 1 352 m.n.m., je výrazným vrcholom na hrebeni Lúčanskej Malej Fatry. Je z neho kruhový výhľad na všetky okolité pohoria. A práve sem tentokrát smerovali naše kroky. Vyrazili sme z Rajeckej Lesnej, cestou sme sa zastavili pri gejzíri a po 6 hodinách sme za pekného počasia dosiahli vrchol tohto majestátneho kopca. Otestovali...

Teplé jarné počasie ťahá mnohých z nás vonku, do prírody. Tentokrát sa Trekland rozhodol, že vás vezme do krásneho pohoria Považský Inovec. Súčasťou tohto tripu bolo aj testovanie batohov Abisko Hike 35. Začali sme pod Trenčianskym hradom, kde sme sa zišli v peknom počte a vydali sa na Rozhľadňu Dúbravka pri Soblahove. Po krátkej pauze a...

Prvý krát sme sa rozhodli zorganizovať zimný Trekland Trip pre skialpinistov spojený s testovaním noviniek od Dynafitu. A nebol to veru len obyčajný skialp. Bol metodický, náučný, plný praktických ukážok, skrátka trip, ktorý sme si všetci užili a zároveň sa naučili veľa užitočných vecí.

Po úspešnom nočnom tripe z minulého roku, sme sa rozhodli ho zopakovať. Tentokrát sme vybrali nie menej tajuplné miesto - Lietavský hrad. Celé to začalo cestou vlakom "Rajecká Anča", zo Žiliny do Rajeckých Teplíc.

Naším najnovším prírastkom na predajniach je švédska značka batohov Thule. Kto sa nevedel rozhodnúť pre správny batoh, mal jedinečnú príležitosť si väčšinu modelov vyskúšať.


.

.