.

5. ročník Pure Nature Day 

24. - 25. - 26. máj 2024

Slovensko

AHOJTE

Aj tento rok chceme pomôcť prírode tým, že sa spoločne budeme snažiť zbaviť ju odpadkov, ktoré sa v nej nachádzajú vinou ľudí. Už piaty rok organizujeme zbieranie odpadkov na Slovensku. Pred 4 rokmi sme rozbehli tento projekt vo väčšom, kde sa spojilo už približne 1230 ľudí z celého Slovenska a podarilo sa nám vyzbierať už viac než 12 a pol TONY ODPADKOV na vzdialenosti takmer 1030 km. Malo to obrovský zmysel! Preto sa chceme aj tento rok s Vami spojiť! Ak máte rovnaký pocit ako my a chcete prírode a nášmu okoliu naozaj pomôcť, pridajte sa. Spoločne vyzberáme viac odpadkov! 


Tento rok bude PURE NATURE DAY prebiehať 

24. - 25. -26. mája 2024 (môžete si vybrať kedy chcete)

Môžete sa prihlásiť ako jednotlivec, rodina, kamaráti, spolužiaci, školy, firmy atď. z ktorejkoľvek časti našej krajiny. Nižšie nájdete zobrazenú mapu Slovenska a každé prihlásenie zaznačíme červeným pointom, kde sa budú odpadky zbierať. Do prihlasovacieho formulára stačí napísať buď vaše meno, prezývku alebo názov, aký ste si na tento deň vymysleli, koľko vás asi bude a miesto, kde budete odpadky zbierať (mesto alebo oblasť). 

Vyznačíme Vás na mape a pod mapou bude zoznam:

"napr. POPRAD - Katka a Milan - 2 osoby
MALÁ FATRA - Green Crew - 8 osôb
ZVOLEN - Stredná odborná škola - 30 osôb"

Veríme, že týmto spôsobom sa nám podarí čo najviac "zabodkovať" mapu Slovenska a pozbierať čo najviac odpadkov. Nezáleží na tom, či ich budete zbierať za plotom svojho domu, v parku, na hrebeni Karpát alebo nad 1500 m.n.m vo Vysokých Tatrách. Príroda je všade okolo nás. 


Budeme radi, keď sa vám podarí každému vyzbieraný odpad vyseparovať a dať ho tam kde patrí. Nie je žiaľ v našich silách zabezpečiť odvoz pre celé Slovensko.

V priebehu ďalších dní do 29. mája nám pošlite na mail info@treklandtrip.sk informáciu, koľko ste približne nazbierali kg odpadkov, koľko ste prešli km a koľkí ste boli. Takto dáme dokopy spoločné číslo, ktoré bude naozaj stáť za to, a každý jeden z nás priloží ruku k tomuto veľkému dielu.

V tento deň sa môžete označovať na soc. sieťach IG, FB s hashtagom #purenatureday a označením @trekland.sk Vaše fotky alebo videá budeme zdieľať na našich kanáloch. Z označených fotiek a videí neskôr niekoho vyberieme a dostane od nás pekný darček. Každý účastník dostane jedinečný virtuálny certifikát s výsledkom tohto ročníka.

Sledujte ako čistíme/te Slovensko cez hashtag:

#purenatureday 

VIDEO Z MINULÉHO ROKA

KEĎ SA PRVÝ KRÁT ZAPOJILI AJ SLOVENSKÉ ŠKOLY


Keď sa prihlásiš cez prihlasovací formulár tvoj point bude vyznačený na mape a zapíšeš sa takto do nášho spoločného zoznamu tých, ktorí v tento deň pomôžu prírode.

FACEBOOK EVENT NÁJDEŠ TU

Tešíme sa na Vás 


Mapa Slovenska s pointmi kde spoločne zbierame odpadky

MANÍNSKA TIESŇAVA - Igor - 6 osôb

PREŠOV - Súkromná spojená škola Prešov - 30 osôb

NÁMESTOVO, POTOK KLINEC - Gabriela - 4 osoby

BRATISLAVA - NOVÉ MESTO - ZŠ Za kasárňou - 200 osôb

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY - ZŠ s MŠ Šarišské Michaľany - 50 osôb

ŽILINA A OKOLIE - Simona - 5 osôb