Štiavnické vrchy so stanmi MSR a varičmi Primus

30.09.2017

8. Trekland Trip

30. september - 1. október 2017


Baníctvo je neodmysliteľnou súčasťou histórie nášho Slovenska, a tak sme Vám tentokrát chceli ukázať krásy Štiavnických vrchov. Banská Štiavnica a jej okolie ponúkajú naozaj veľa možností.

V sobotu doobedu sme si spravili výšľap na Sitno (1009 m), na ktorom sa nachádza rozhľadňa a rovnomenný vysielač. Mimochodom, vedeli ste, že Štiavnické vrchy a Sitno vôbec, sú považované za kolísku európskej turistiky? Prvý turistický krúžok tu vznikol v roku 1860. Následne sme zišli späť žltou značkou k tajchu Počúvadlo. Cestou sme minuli štôlňu s netopiermi (čelovka Petzl Nao svieti naozaj skvelo).

Večeru zabezpečila švédska značka Primus, za čo patrí veľká vďaka Robovi. Všetci ste si mohli vyskúšať ako rýchlo a jednoducho sa dá pripraviť chutný obed v prírode, ak máte to správne vybavenie. Popritom nechýbali ďalšie súťaže a stavanie stanov MSR, za čo patrí druhé poďakovanie Michalovi. Veríme, že spanie v ultraľahkých turistických a expedičných stanoch bol pre Vás zaujímavou skúsenosťou. Tretie poďakovanie patrí Vám, ktorí ste sa zúčastnili - palacinky so šľahačkou, ovocím a orieškami boli naozaj skvelé. :-)

Nedeľné raňajky môžete posúdiť na fotke. Nasledovalo upratanie táboriska do stavu, aby po nás ostalo čistejšie ako pred nami. Čakal nás posledný bod programu - Banské múzeum v prírode s prehliadkou Štôlne Bartolomej.

Tešíme sa na Vás na ďalšom Trekland Tripe.