Skialp vo Vysokých Tatrách

17.03.2019

18. Trekland Trip

16.-17. marec 2019

Tento Trekland Trip mal znovu niečo do seba. Vyšlo nám úžasné počasie, zišli sme sa skvelá partia a to všetko v krásnom prostredí Vysokých Tatier.

Deň sme začali v Starom Smokovci a výstupom cez Hrebienok, Zámkovského chatu, cez "veľký háng" až na Téryho chatu. Počas cesty sme si ukázali techniku šľapania na pásoch, ďalej ako fungujú lavínové vyhľadávače a pravdaže sa aj trochu zapotili kým sme dosiahli prvý cieľ dňa. Po prestávke na chate sme sa vydali smerom vyššie do doliny, kde sme dostali rýchlokurz lavínovej prevencie a pohybu v horskom prostredí od Andyho Kolárika. Večer nás na chate čakal zaslúžený odpočinok a diskusia s ukážkami airbagových batohov.

Na druhý deň nás zobudilo priam gýčové počasie a zadali sme smer Baranieho sedla so šľapaním v mačkách a super zjazdom v čerstvom snehu. 

Je zbytočné sa moc rozpisovať slovami, pretože takúto akciu treba jednoducho zažiť :) Atmosféru ako to vyzeralo si môžete pozrieť na fotkách a vo videu.

Ďakujeme moc Téryho chate, Dynafitu, Total Outdooru (Pieps), Andymu Kolárikovi a hlavne Vám všetkým za naozaj výnimočný Trip.