Skialp v Západných Tatrách

10.03.2020

24. Trekland Trip

7. - 8. marec 2020

V roku 2020 sme sa spoločne s Vami vydali na skialpový Trekland Trip do Západných Tatier. Miesto konania bola Žiarska dolina s base campom na Žiarskej chate

Stretla sa naozaj veľmi fajn partia, zložená cca pol na pol dievčatá s chalanmi, kde boli zastúpení rovnako začiatočníci ale aj borci, ktorí už čo to o skialpe vedia. V našej výbave nesmelo chýbať naozaj nič. Mnoho z Vás malo na vyskúšanie lyže Dynafit s lyžiarkami a pásmi. Lavínová výbava bola zabezpečená firmou Pieps. Mačky, cepíny, prilby od firmy Petzl.

Prvý deň nás čakal výšlap na chatu a z tadiaľ do doliny pod Príslop. Tu sme si ukázali techniku kopania snehových profilov a vysvetlili ako sa pohybovať vo voľnom teréne. Neskôr večer  sme si trochu viac podrobnejšie ukázali ako sa pracuje s lavínovými vyhľadávačmi, sondami a rovnako sme si skúsili aké je náročné kopanie zasypaného figuranta.

Večer na chate sa nesie vždy v duchu super nálady keď sa stretne dobrá partia :) Na druhy deň nás čakala túra do Žiarskeho sedla v trochu väčšej hmle ale do zjazdu sme už boli odmenení aj slnečnými lúčmi spolu so skvelým snehom na lyžovanie.

Veríme, že ste si tento Trekland Trip užili, niečo nové sa naučili a budete sa v horách vždy cítiť super či už na lyžiach alebo len tak na pešo :)

Špeciálne poďakovanie patrí naším chalanom Andymu Kolárikovi, Andrejovi Škovránovi a Mišovi Salayovi

Ťešíme sa na Vás pri ďalšom Trekland Tripe