Rajecká Lesná s Primusom

21.07.2018

12. Trekland Trip

21.-22. júl 2018

Kľak, so svojou výškou 1 352 m.n.m., je výrazným vrcholom na hrebeni Lúčanskej Malej Fatry. Je z neho kruhový výhľad na všetky okolité pohoria. A práve sem tentokrát smerovali naše kroky. Vyrazili sme z Rajeckej Lesnej, cestou sme sa zastavili pri gejzíri a po 6 hodinách sme za pekného počasia dosiahli vrchol tohto majestátneho kopca. Otestovali sme varič Primus a kávu od Grower's Cup v praktickom turistickom prevedení. Následne sme po 2 hodinách došli do nášho "Primus" tábora v areáli chaty Žiar, v Rajeckej Lesnej. Tu už bol pre každého prichystaný darček a mohli sme sa pustiť do prípravy večere na grilovacej platni. Samozrejme ani tentoraz nechýbali súťaže a dobrá nálada.

Ďalší deň ráno nás už čakali variče, na ktorých sme si pripravili raňajky. Krátko nato nasledoval program plný adrenalínových aktivít. Začali sme paintballom, nasledovala ferrata a lukostreľba. Chatár Marek nás celý čas sprevádzal, dozeral na našu bezpečnosť a zasvätil nás aj do histórie jednotlivých športov.

Celú akciu sme zakončili obedom, po ktorom už išiel každý svojou cestou. Znova nám vyšlo pekné počasie a zišla sa partia skvelých ľudí. Ďakujeme všetkým účastníkom, partnerom a kolektívu chaty.