Nízke Tatry s Hanwagom

26.09.2018

14. Trekland Trip

22.-23. september 2018

Národný park Nízke Tatry (NAPANT) je najrozľahlejší národný park na Slovensku. Na jeho hlavnom hrebeni sa nachádzajú tri vrcholy s výškou nad 2000 m - Ďumbier, Chopok, Dereše. A práve tu sme sa rozhodli testovať nový model topánok nemeckej značky Hanwag - Tatra Light GTX - veľmi komfortná trekingová obuv, vyrobená zo semišovej kože, s odľahčenou podrážkou, ktorú je možné prepodrážkovať.

Stretli sme sa ráno, na parkovisku v Jasnej. Tomáš, zastrešujúci Hanwag, nám v krátkosti predstavil tento nový model, ako aj jeho benefity. Potom si už každý obul to svoje číslo a mohli sme vyraziť po trase: Jasná - Vrbické pleso -Sedlo Poľany - Dereše - Chopok - Ďumbier - Chata M. R. Štefánika. Počiatočné mrholenie sa s výškovými metrami zmenilo na dážď, neskôr dokonca na sneženie. Ako sme sa pustili po hrebeni, dážď ustal a zdvihol sa silný vietor. Výhľady však stáli za to. Dokonca sa k večeru aj vyčasilo a vyšlo slnko. Neskôr sa k nám pripojil aj ďalší člen - Robo, vďaka ktorému ste už v minulosti mohli testovať produkty značiek Fjällräven, Primus, či Hanwag. Po večeri nechýbali samozrejme súťaže a rôzne aktivity - na našich akciách sa predsa nemôže nikto nudiť. :-)

Druhý deň ráno nás prekvapilo krásne počasie. Po raňajkách sme sa vydali na spiatočnú cestu - popod Ďumbier, ďalej po zelenej a červenej značke, až do Jasnej.

Sme radi, že topánky všetkým sedeli a všetci sme to zvládli bez otlakov. Veľké poďakovanie patrí Hanwagu, že vyrába tak skvelé topánky, a že sme ich mohli takto spoločne testovať, rovnako aj všetkým účastníkom, za skvelú zábavu a príjemnú atmosféru. Veríme, že topánky budú každému ešte dlho dobre slúžiť.

Váš Trekland tím