Martinské Hole s produktami Trekland

30.04.2016

3. Trekland Trip

       24. apríl 2016

Bol pekný, jarný deň a my sme sa tentokrát vybrali na Martinské hole - nenáročnú trasu na rozhýbanie sa po zime. Začali sme z Kuneradu, minuli sme (žiaľ) vyhorený Kuneradský zámok, cestou si vyskúšali filtrovanie vody cez expedičný filter MSR, s čím ste si užili kopec zábavy a došli na otvorené Martinské hole s krásnymi výhľadmi na všetky strany.

Bol čas obeda, a tak sme z Veľkej lúky zbehli o kúsok nižšie, na chatu Martinské hole. Pre lepšie trávenie sme Vám pripravili aktivity s Thule batohmi. :-) Po nich musíme znova na hrebeň a pokračujeme ďalej na Minčol. V sedle Okopy míňame delo, ktoré tu slúži ako pamätník na ťažké boje počas 2. svetovej vojny. Cestou do sedla Javorina si dávame pauzu na ochutnávku expedičnej stravy španielskej značky Forestia. Popritom ste mohli ochutnať aj výberovú kávu Grower's Cup alebo skúsiť zapáliť oheň kresadlom Primus.

Čas pokročil a nám zostáva posledný úsek, zostup do Strečna, popod rovnomenný hrad a odtiaľ už len vlakom domov. Ako malý bonus na záver, dostal tentokrát každý poukážku na nákup v Treklande. Takže sa s Vami radi opäť uvidíme nielen na horách, ale aj na predajni. Ďakujeme za účasť.