Ferraty v Rakúsku s Milletom a Petzlom

24.08.2018

13. Trekland Trip

25.-26. august 2018

Ahojte priatelia.

Je za nami 13. Trekland trip, ktorý napriek všetkým predpovediam počasia dopadol na výbornú. Bolo to poprvýkrát, kedy sme išli mimo Slovenska, konkrétne do rakúskeho Hohe Wandu.

Po príchode na miesto nasledovalo školenie o výstroji a pohybe na ferrate, o ktoré sa postarali naši partneri z firmy Petzl. Večer sme sa prešli na vyhliadku Sky Walk. Je odtiaľ krásny výhľad na široké okolie. Cestou sme mali šťastie aj na skupinku kozorožcov. Po návrate sa zdvihol vietor, ktorý v noci ešte zosilnel a nedal nám moc v stanoch spať.

Ranný budík o 5:00 nás rýchlo postavil na nohy a o polhodinu sme už boli nachystaný vyraziť. Po dorazení na miesto sme si nasadili výstroj a vydali sa na ferratu s obtiažnosťou B, C, D. Pre tých, ktorí boli na ferrate poprvýkrát, to nebola žiadna sranda. Postupne sme sa so skalou zoznámili a s čiastočným doisťovaním sme spoločne zdolali celú dĺžku trasy, až na vrchol. Hore nás čakal dobrý pocit z podaného výkonu a o kúsok ďalej horská chata.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorých neodradila predpoveď počasia. Veríme, že ste si odniesli novú skúsenosť a pekné zážitky.